Kalyon İnşaat

Köklü geçmişinden aldığı güçle yenilikçilik ve farklılık temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak hizmetlerine devam etmektedir. Kalyon Grup, başarılarına 1974 yılında Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş ile başlamış ve inşaat sektöründe, kalite ve müşteri memnuniyetini esas alarak bir marka olmuştur. 35 yıldır ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Kalyon inşaat; Toplu Konut, Yol, Köprü, Altyapı; Kamu binaları, Arıtma tesisleri, Sosyal Yapı ve Ticaret merkezi (AVM)’lerin yapımında faaliyet göstermiştir.

Kalyon Grup bünyesine 1989 yılında kattığı Kalyon Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş ile boru (PE,PVC,HDP) ve "Kalpen" markasıyla PVC pencere sistemleri alanında kalitesini Türkiye’ye ve dünyaya ulaştırarak, kısa sürede sektörün öncü markaları arsında yerini almıştır. Kalyon Grup ayrıca, Kalpeks Kalyon Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş firması ile de yurtiçinde ve yurt dışında plastik ürünleri ve inşaat malzemeleri pazarlamasını yapmaktadır.

Kalyon Grup, ülkemizin olası enerji sıkıntısına çözüm bulmak için Kalen Enerji Elektrik Üretim A.Ş ile yurtdışında elektrik üretimi yapıp ülkemize ilk elektrik ithal eden firma özelliği ile birlikte, Giresun’da kurduğu iki adet hidroelektirik santrali vasıtasıyla ülkemizin enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamaktadır.

Kalyon Grup’un en yeni üyesi olan İnegöl Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş ise 2003 yılından itibaren, İnegöl ve Alanyurt bölgeleri için doğalgaz altyapı yatırımlarını tamamlayarak ilçeyi doğalgaza kavuşturmuş ve tesisi işletmeye almıştır.

1974 yılında kurulan Kalyon İnşaat, kurulduğu günden itibaren yatırım yaptığı her alanda kalite ve güveni tesis etmiş, bugün ülkemizin önde gelen inşaat kuruluşlarından biri olmayı başararak ülke ekonomisi içinde yerini almıştır.

Kalyon İnşaat bilgiyi, deneyimi ve teknolojiyi harmanlayarak, hayata geçirdiği projelerini standarlayarak uygun üst düzey kalite, doğru zamanlama ve akılcı maliyet prensipleri ile yöneterek, müşteri isteklerini karşılamayı ve beklentilerinin ötesine geçmeyi kendisine misyon edinmiştir.

Kalyon İnşaat kurulduğu günden bu yana, inşaat yatırımlarını her alanda sürdürmeye devam etmektedir. İş merkezleri, toplu konutlar, isale hatları, dere ıslahı, arıtma tesisleri, doğalgaz boru hatları, yol ve köprü inşaatı, hidroelektirik sanrealleri hizmet verdiği alanlara örnek gösterilebilir.

Kalyon İnşaar, hizmetlerini gerçekleştirirken, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi,ISO14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 işçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi standarlarına uymaktadır. www.kalyongrup.com